Cybermedia z elementami diagnostyki społecznej

*  kierunek zostanie uruchomiony po uzyskaniu akceptacji MNiSW

Cel kształcenia:

przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji nowej generacji, psychologii pokolenia sieci, innowacyjnych metod dydaktycznych i mobilnych technologii pracy. Projektowanie strategii edukacyjnych, bezpieczeństwo w sieci, usługi w sieci. Studenci zdobywają praktyczną  wiedzę z zakresu współczesnej kultury rozwijającej się na fundamencie technologii cyfrowych: teorii mediów, komunikowania, kultury uczestnictwa, Internetu i mediów społecznych. Studenci ponadto zdobywają wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie wykorzystania w organizacji pracy narzędzi internetowych i technologii informatycznych, co sprawia, że sprawnie posługują się elektronicznym systemem obiegu dokumentów, pakietami biurowymi: komercyjnymi oraz typu open source.

Możliwości zatrudnienia:

Jako konsultant doskonalenia pracowników odpowiedzialnych za rozwój e-learningu, ekspert i trener innowacyjnych modeli dydaktycznych i technologii cyfrowych w transformacji edukacji. Absolwent jest profesjonalnym realizatorem badań społecznych  umiejącym gromadzić i interpretować informacje i dane empiryczne oraz formułować na ich podstawie diagnozy dotyczące wybranych obszarów rzeczywistości społecznej; analityk raportów i informacji medialnych.

Merytoryczny zakres kształcenia specjalistycznego:

• Humanistyczne podstawy e-mediów,
  • Podstawy dziennikarstwa e-medialnego
  • E-edukacja w społeczeństwie informacyjnym: Pokolenie sieci Szkoła 3.0  i edukacja e-learningowa, Tworzenie materiałów multimedialnych;
  • Badania naukowe i komunikacja społeczna w Internecie
  • Diagnostyka cyberpatologii społecznych
  • Terapia cyberpatologii społecznych
  • Warsztaty dziennikarskie – telewizja internetowa
  • Warsztaty dziennikarskie – radio internetowe
  • Warsztaty dziennikarskie – praca na portalu internetowym
  • Wstęp do metodologii badań cyberprzestrzeni.

Wybór specjalności następuje po I roku studiów, ale kandydat zobowiązany jest do określenia swojej preferencji dotyczącej wyboru specjalności w trakcie rekrutacji (ostateczny wybór specjalności w II semestrze studiów na podstawie wewnętrznego regulaminu).