Filologia rosyjska - język rosyjski w biznesie i turystyce

“Z językami wszędzie jesteś w domu”.
Edward De Waal

Specjalność nienauczycielska.

Opis specjalności

Charakterystyka absolwenta

Specjalność nienauczycielska. Kształcenie ma na celu doskonalenie umiejętności praktycznych w posługiwaniu się językiem rosyjskim w różnych sferach komunikacji ze szczególnym ukierunkowaniem na przedmioty specjalistyczne z dziedziny językowej obsługi biznesu, marketingu i turystyki. Treści programowe studiów obejmują również zagadnienia komunikacji międzykulturowej, literatury, praktyki przekładu artystycznego, sprzyjając systematyzacji i pogłębieniu wiedzy ogólnej. Student zdobywa wysokie kompetencje językowe – znajomość języka rosyjskiego na poziomie biegłości C2 i drugiego nowożytnego języka obcego na poziomie B2+ według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy. Student przygotowany zostaje do podejmowania wyzwań badawczych i podjęcia studiów trzeciego stopnia.