Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy

TRWA NABÓR NA KOLEJNĄ EDYCJĘ STUDIÓW PODYPLOMOWYCH.
Zgłoszenia prosimy kierować pocztą elektroniczną lub tradycyjną:

Instytut Zarządzania

mgr Beata Harasim
ul. Kozietulskiego 6-7 (I piętro, pok. 56)
76-200 Słupsk

e-mail: beata.harasim@upsl.edu.pl

Oferta jest skierowana do absolwentów studiów wyższych (studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie) po kierunkach z obszaru nauk społecznych (ewentualnie innych kierunków i obszarów kształcenia).

Program studiów powinien szczególnie zainteresować pracowników zainteresowanych uzyskaniem kwalifikacji zgodnych z wymogami Rozporządzenia z dnia 2 września 1997 r. w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy ( Dz. U z 1997 r., nr 109, poz.704 zm., Dz. U z 2004 r. , nr 246, poz.2468) i mogą być zatrudnieni na stanowisku specjalisty ds. bhp lub starszego inspektora ds. bhp w zakładach pracy. Studia trwają dwa semestry. W poszczególnych semestrach realizowane będą następujące przedmioty:

Semestr I

• Ergonomia środowiska pracy
  • Regulacje prawne z zakresu ochrony pracy
  • Metodyka szkoleń BHP
  • Wypadki przy pracy i choroby zawodowe
  • Czynniki ryzyka fizycznego i psychospołecznego związane z pracą

Semestr II

• Ocena ryzyka zawodowego i techniczne aspekty bezpieczeństwa pracy
  • System zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy
  • Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach
  • Systemy informatyczne wspomagające prace inspektora bhp
  • Ekonomiczne aspekty zarządzania bhp

Słuchacz studiów nabędzie:

• wiedzę teoretyczną z zakresu funkcjonowania służby BHP oraz praktyczną przekazywaną przez Inspektorów BHP,
  • umiejętności niezbędne do zarządzania bezpieczeństwem pracy oraz rozpoznawania, oceniania i kontrolowania występujących zagrożeń, doradzania w projektowaniu i wyposażeniu miejsc pracy,
  • kwalifikacje do zajmowania stanowisk: inspektora, specjalisty oraz głównego specjalisty do spraw bezpieczeństwa i higieny pracy a także prowadzenia szkoleń z zakresu BHP.

Dodatkową informację można znaleźć na stronie Instytutu Zarządzania: