Programowanie w automatyce i robotyce

Innowacyjna ścieżka kształcenia realizowana

w ramach Słupskiego Ośrodka Akademickiego

Program studiów został opracowany wspólnie ze specjalistami z firmami Kaliop Poland oraz OptiNav, które proponują naszym studentom odbycie praktyk i staży, a po ukończeniu studiów również zatrudnienie.

• Studia inżynierskie (3,5 -letnie) realizowane tylko na studiach stacjonarnych.

CZEGO SIĘ NAUCZYSZ?

• Studenci zdobywają wiedzę z zakresu eksploatacji i integracji przemysłowych systemów sterowania, testowania oraz systemów kontrolno-pomiarowych, obsługi i programowania przemysłowych stanowisk zrobotyzowanych, projektowania i realizacji prostych układów i systemów automatyki.
  • Potrafią praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w zakresie zarówno przemysłowych, jak i niekonwencjonalnych systemów automatyki i robotyki;
  • posługiwania się językiem obcym na poziomie B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego

Co po studiach?

ABSOLWENCI ścieżki kształcenia po VII semestrach nauki kończą studia z tytułem inżyniera. Zdobyte kompetencje stwarzają szansę uzyskania zatrudnienia w strukturach stosujących nowoczesne technologie, w rozmaitych działach produkcji przemysłowej, w transporcie, telekomunikacji, energetyce itd. bądź też pozwalają na podjęcie samodzielnej działalności gospodarczej wynikającej z otrzymanego wykształcenia.

Potrafią posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu nauk informatycznych i technicznych. Absolwent jest przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.

Wybór ścieżki kształcenia następuje po drugim semestrze studiów.

I piętro s.202