Animacje i modelowanie druku 3D

Zastosowanie nowoczesnych

technologii 3D w edukacji

TRWA NABÓR NA PIERWSZĄ EDYCJĘ STUDIÓW PODYPLOMOWYCH dwusemestralnych

(* rozpoczęcie studiów uzależnione jest od zebrania 12 osobowej grupy słuchaczy)

Oferta skierowana jest do absolwentów studiów wyższych – posiadających dyplom ukończenia studiów licencjackich, inżynierskich i/lub magisterskich.

Zgłoszenia prosimy kierować pocztą elektroniczną lub tradycyjną:

Instytut Bezpieczeństwa i Zarządzania
Katarzyna Chorążewicz
ul. Kozietulskiego 6-7 (pok. 56)
Telefon: (59) 306 76 03
e-mail: katarzyna.chorazewicz@upsl.edu.pl

FILM PROMOCYJNY --> https://youtu.be/T1rngKfiHM4

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z  mgr inż. Jackiem Kawałkiem, który jest jednym z wykładowców prowadzących zajęcia w Kołobrzegu https://www.informacje.kolobrzeg.pl/miastokg/12817-ruszyly-zapisy-na-studia-3d

Studia podyplomowe wspierają przygotowanie pod względem teoretycznym i praktycznym do pracy w zawodach: grafik komputerowy, grafik multimedialny, grafik komputerowy w technice i biznesie, grafik projektant i tym podobne.

Grupa docelowa to nauczyciele i wykładowcy, przedstawiciele firm, urzędów i instytucji, którzy chcieliby poszerzyć swoje kompetencje w zakresie modelowania, animacji, druku 3D i wirtualnej rzeczywistości. Taką wiedzę i umiejętności mogą wykorzystywać  zarówno do uatrakcyjnienia zajęć, jak też do stworzenia atrakcyjnego pokazu, symulacji przy realizacji różnych projektów.

Absolwent studiów podyplomowych zdobędzie szeroką wiedzę i umiejętności praktyczne niezbędne do podjęcia pracy zawodowej zarówno w szkołach i uczelniach wyższych, muzeach, pracowniach plastycznych i architektonicznych oraz w firmach stosującymi różne media do swojej promocji. Studia przygotowują w zakresie teoretycznym i merytorycznym dotyczącym zagadnień prawnych, etycznych i ekonomicznych niezbędnych do podjęcia pracy w szkołach, uczelniach firmach czy różnego rodzaju instytucjach. Daje też możliwość podjęcia własnej działalności gospodarczej.

Głównym celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy i wyposażenie ich w umiejętności pozwalające na podjęcie realizacji projektów wykorzystujących nowoczesną technologię zarówno w edukacji jak i w firmach architektonicznych, muzeach, mediach i innych instytucjach zarówno państwowych jak i przedsiębiorstwach stosujących technologię 2D i 3D.

Studia pozwalają również na zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności w zakresie technik związanych z tworzeniem atrakcyjnych prezentacji, tworzenia modeli 3D, a także programowania układów elektronicznych w różnych celach np. uzyskania efektów świetlnych.

DO KOGO KIEROWANE SĄ STUDIA:

SYLWETKA ABSOLWENTA

Celem studiów jest przygotowanie studenta do poznania praktycznego wykorzystania nowoczesnej modelowania, animacji, symulacji, druku 3D i wirtualnej rzeczywistości.

INFORMACJE DODATKOWE

Częstotliwość zjazdów:  soboty i niedziele co 2-3 tygodnie (7 zjazdów w semestrze)

Słuchacz studiów nabędzie:

- wiedzę z zakresu prawnych aspektów tworzenia i realizacji projektów wykorzystujących nowoczesne technologie;

- umiejętności praktycznego programowania układów elektronicznych w celu uzyskania np. odpowiednich efektów świetlnych czy mechanicznych,

- umiejętności tworzenia rysunków w tradycyjny sposób oraz przeniesienia ich do programu graficznego i stworzenia animacji 2D,

- umiejętności tworzenie modeli 3D i za ich pomocą stworzenia animacji i wydruków 3D oraz prezentacji w wirtualnej rzeczywistości.

Jednostka organizacyjna: Katedra Bezpieczeństwa Narodowego

Typ i opłaty: podyplomowe, 3200 zł/semestr

Studia dwusemestralne (zajęcia w semestrze I będą odbywać się w Kołobrzegu, zajęcia w semestrze II będą odbywać się w Słupsku)