Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej (nauczycielska)

"Czym jest muzyka? Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd?"
Ludwik Jerzy Kern
  • Studia realizowane tylko na studiach stacjonarnych

Na tych studiach wraz z rozwijaniem zdolności muzycznych (gra na dwóch instrumentach, emisja głosu, dyrygowanie, podstawy kompozycji i aranżacji) zdobędziesz przygotowanie do pracy w szkole. Osiągniesz realne doświadczenie sceniczne dzięki udziałowi w koncertach i spektaklach realizowanych przez Instytut Muzyki.

Gdzie znajdziesz zatrudnienie?

• placówki pozaszkolne - prowadzenie zajęć umuzykalniających;
  • instytucje kultury i oświaty - instruktor muzyczny, dyrygent zespołów chóralnych i instrumentalnych, muzyk estradowy (wokalista, instrumentalista, aranżer).

Sprawdzeniu podczas egzaminu wstępnego podlegać będzie słuch muzyczny, poczucie rytmu, zdolność rozróżniania wysokości i barw dźwięków.

Oceniane będą:

• umiejętność gry na wybranym instrumencie muzycznym - wykonanie jednego utworu, punktowana w skali 0-10 pkt
  • umiejętność śpiewu - wykonanie jednego utworu w dowolnej stylistyce punktowana w skali 0-10 pkt
  • predyspozycje muzyczne (słuch i poczucie rytmu), punktowane w skali 0-10 pkt

I piętro s.202