Diagnostyka i terapia patologii społecznych w cyberprzestrzeni

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Pomorskiej zaprasza na pierwszą edycję studiów podyplomowych „Diagnostyka i terapia patologii społecznych w cyberprzestrzeni” – JEDYNE TAKIE STUDIA W POLSCE!

Kontakt w sprawie studiów:

Katedra Bezpieczeństwa Narodowego,
Urszula Siewierska
ul. Kozietulskiego 6-7, pokój 72
Telefon: (59) 840 54 08
E-mail: sekretariat.bn@apsl.edu.pl

Oferta jest skierowana do nauczycieli i wychowawców szkolnych wszystkich poziomów, jak również do osób zajmujących się szeroko pojętą pomocą psycho-pedagogiczną dzieci i młodzieży. Oferta studiów skierowana jest również do rodziców, którzy chcieliby zapoznać  się z fachową i praktyczną wiedzą na temat najnowszych trendów związanych z  profilaktyką, diagnozą i terapią patologii występujących w kontakcie ze światem wirtualnym.

Studia zapewniają poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej niezbędnej w pracy diagnostycznej i terapeutycznej z dziećmi i młodzieżą narażoną na współczesne zagrożenia świata wirtualnego.

Program studiów obejmuje blok przedmiotów ogólnych oraz bloki przedmiotów specjalistycznych:

BLOK PRZEDMIOTÓW OGÓLNYCH

WSPÓŁCZESNY CZŁOWIEK W CYBERPRZESTRZENI, przedmioty:

• Cyfrowa rzeczywistość i rozwój społeczeństwa informacyjnego
  • Pokolenie cyfrowe – perspektywa psychologiczna, pedagogiczna i kulturowa
  • Cyberprzestrzeń i jej współczesne zagrożenia i wyzwania

BLOK PRZEDMIOTÓW SPECJALISTYCZNYCH

PODSTAWY DIAGNOSTYKI PSYCHOPEDAGOGICZNEJ, przedmioty:

• Teoretyczne i praktyczne podstawy diagnostyki psychopedagogicznej
  • Wybrane aspekty terapii psychologiczno – pedagogicznej

PATOLOGIE I ICH DIAGNOZOWANIE, przedmioty:

• Patologie społeczne
  • Diagnoza i terapia współczesnych patologii

PROFILAKTYKA I TERAPIA UZALEŻNIEŃ OD KOMPUTERA I INTERNETU, przedmioty:

• Problematyka uwodzenia i wykorzystywania dzieci poprzez środowisko internetowe/ z wykorzystaniem Internetu
  • Profilaktyka szkolna w zakresie bezpiecznego i efektywnego wdrażania technologii
  • Praca z systemem rodzinnym

Do studiowania zapraszamy absolwentów studiów wyższych (zawodowych, licencjackich lub magisterskich). Mile widziani będą wszyscy zainteresowani tematyką bezpieczeństwa dziecka w sieci.

Zajęcia prowadzone będą przez wysokokwalifikowaną kadrę oraz cenionych praktyków z: Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Radomskiego oraz Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Studia trwają 2 semestry.

Dla osób chętnych oferujemy wyjazd studyjny do siedziby NASK w Warszawie (za dodatkową opłatą).

I piętro s.202